Skip to content

Atrakcje

Planując swój urlop w Międzyzdrojach, warto przyjrzeć się atrakcjom turystycznym, które oferuje nasze miasto.

Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, gdy zechcemy zrobić sobie przerwę od wypoczynku na plaży. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gabinet figur woskowych

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach to okazja na spędzenie czasu w nietypowy sposób. Obiekt jest najstarszym w Polsce muzeum figur woskowych i posiada w swoich zbiorach eksponaty przedstawiające wiele znanych postaci – aktorów, muzyków, polityków, a nawet bohaterów popularnych filmów i bajek.

Z każdą z figur można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, zapewniając mnóstwo rozrywki całej rodzinie. Gabinet Figur Woskowych mieści się przy Promenadzie, w niewielkiej odległości od molo. W tym samym budynku znajduje się także Planetarium oraz Kino Eva.

Zdjęcie: woskowe.pl

Zdjęcie: woskowe.pl

Oceanarium

Aby ciekawie spędzić czas i poszerzyć swoją wiedzę o wodnym świecie, polecamy odwiedzić Oceanarium w Międzyzdrojach. Zwiedzając 3000m2 obiektu, można zobaczyć ryby i zwierzęta wodne z różnych zakątków świata. Czekają tam zarówno słodkowodne jesiotry i karpie koi, drapieżne rekiny, jak i barwne ryby z raf koralowych.

Dodatkową atrakcję stanowi spektakularny 16 metrowy pół tunel wypełniony różnorodnymi gatunkami ryb oraz touch pool, w którym mamy możliwość nie tylko podziwiać żywe ryby z bliska, ale także je dotknąć

Zdjęcie: oceanarium.com.pl

Zdjęcie: oceanarium.com.pl

Bałtycki Park miniatur

Dla miłośników podróży, Międzyzdroje mają pewną szczególną atrakcję. To Park Miniatur, który zabiera nas w podróż po wybrzeżach Bałtyku, do państw takich jak Polska, Niemcy, Szwecja, Dania, Rosja, Litwa, Estonia czy Finlandia. Znajdują się tu pełne szczegółów zabytki odzwierciedlone w skali 1:25, w tym szlak nadbałtyckich latarni morskich.

Dla osób pragnących dowiedzieć się więcej, Park oferuje także wycieczki z przewodnikiem, który w profesjonalny sposób opowie historię budowli i krajów prezentowanych w parku. Bałtycki Park Miniatur to także idealne miejsce dla miłośników kolei – na swoim terenie posiada makietę miniaturowych kolejek o powierzchni aż 500 m2. W okresie letnim Park Miniatur uruchamia linię własnych miniautobusów, które zapewniają odwiedzającym bezpłatny dojazd.

Zdjęcie: baltyckiparkminiatur.pl

Zdjęcie: baltyckiparkminiatur.pl

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji naszego miasta. Znajduje się na Promenadzie i jest bezpośrednio powiązana z corocznym Festiwalem Gwiazd, który odbywa się w Międzyzdrojach od 1996 roku. Odbywają się wówczas liczne pokazy filmowe, spektakle teatralne oraz spotkania z aktorami i reżyserami.

Aleja Gwiazd daje nam możliwość spotkać się “dłonią w dłoń” z naszymi ulubieńcami ze świata srebrnego ekranu, dzięki pamiątkowym tablicom honorującym polskich artystów. Swoje odciski i podpisy złożyli tu między innymi: Krystyna Janda, Janusz Gajos, Katarzyna Figura, Stanisław Tym, czy Piotr Adamczyk. Na trasie Alei znajdziemy także rzeźby i pomniki poświęcone wybitnym twórcom związanym z polską sceną filmową i teatralną.

Zdjęcie: Wikipedia

Zdjęcie: Wikipedia

Planetarium

Zapraszamy na podróż po odległych zakątkach kosmosu z Planetarium w Międzyzdrojach. Znajdująca się tu specjalna 7-metrowa kopuła pozwala wyświetlać niesamowite pokazy, które z pewnością zapewnią niezapomniane wrażenia oraz dostarczą dawkę interesującej wiedzy. Repertuar Planetarium porusza m.in. tematykę związaną z narodzinami Wszechświata, granicami Układu Słonecznego oraz krainami skutymi lodem.

Natomiast zastosowane w obiekcie technologie dają możliwość prowadzenia interaktywnej prezentacji, dzięki czemu można dowiedzieć się więcej na temat nurtujących nas zagadnień. Planetarium znajduje się w centralnej części promenady, na najwyższym piętrze Gabinetu Figur Woskowych.

Zdjęcie: planetarium-miedzyzdroje.pl

Zdjęcie: planetarium-miedzyzdroje.pl

Zagroda Pokazowa Żubrów

Będąc nad morzem warto jak najwięcej wypoczywać na łonie natury, dlatego w ramach przerwy od plażowania, polecamy odwiedzić Woliński Park Narodowy i znajdującą się tam Zagrodę Pokazową Żubrów. Założona w połowie lat 70-tych zagroda, pomaga rozmnażać i chronić ten gatunek, a przybywającym tu turystom zapewnia niesamowite wrażenia z bliskich spotkań z  „królem puszczy”.

Odwiedzający mogą obserwować żyjące w zagrodzie stado ze specjalnych platform widokowych. Poza żubrami, można tu spotkać także jelenie, sarny czy ptaki drapieżne, w tym orła bielika o imieniu Jurand. Z centrum Międzyzdrojów do rezerwatu Żubrów dojdziemy w ok. 30 minut spacerowym tempem.

Zdjęcie: pexels.com

Zdjęcie: pexels.com